Take a fresh look at your lifestyle.

Standard Shipping Aliexpress Kargo Takip

0 495

Standard Shipping Aliexpress Kargo Takip yapmak için Cainiao sitesini kullanabilirsiniz.

Aliexpress sitesinden alışveriş yapanların en çok zorlandığı kısım güzel bir kargo firması seçmektir. Aliexpress bünyesinden ve özel şirketler olmak üzere 10 tane kargo firması ile çalışmaktadır. Bunların arasında takipli kargo firmaları ile takipsiz gönderim yapan kargo firmaları yer almaktadır.

Birçok üründe kargo firması seçerken karşınıza Standard Shipping çıkmıştır.

Standard Shipping Kargo Nedir ?

Standart Shipping firması Alibaba Group tarafından kendi bünyesinde bulunan bir kargolama ağıdır. Bu ağ  Cainiao şirketi üzerinden dağıtımını sağlamaktadır. Genellikle takipli kargo hizmeti veren bu kargo şirketi, Türkiye’de kullanımı fazladır.

Takipli kargo sayesinden Standart Shipping firmasını bizde sizlere öneriyoruz. Herhangi bir kargonuzun çalınma, gelmeme sebebi olmadığı için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi en ucuz gönderim yapan ve takipli kargo hizmeti ile yollayan bir şirkettir.

Seçtiğimiz ürün Fexex ile 94$ fiyatına gönderilirken Aliexpress Standard Shipping 5.11$ gönderim yapmaktadır. Bu kargonun dezavantajı kargonun biraz uzun olması olabilir. 20-31 gün arasında yazmasına rağmen bazı kişiler tarafından 50 güne kadar kargonun geldiği de söyleniyor.

aliexpress-standard-shipping-kargo

Standard Shipping yurt dışı kargolama içindir. Aldığınız ürün Türkiye sınırlarına geldiğinde PTT tarafından alınır ve evinize kadar gönderimini sağlamaktadır.

Benzer Yazılar

PTT kargo takip için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Standard Shipping Aliexpress Kargo Takip Nasıl Yapılır ?

Aliexpress tarafından aldığınız ürün, Standard Shipping kargosuna verilince teslim adildi diye bir mail gelecektir. Aliexpress sitesinden veya mail adresinizden kargo takip kodunu görebilirsiniz. Kargo takip kodu ile Aliexpress üzerinden takip edemezsiniz. Standard Shipping firması ile kargoları Cainiao  sitesi üzerinden takip etmelisiniz.

Win 4X Fuel Points with www.krogerfeedback.com today!

Cainiao sitesi resmi sitesine giriniz. Aliexpress Türkçe sitesinden aldığınız kargo takip kodunu giriniz ve Track düğmesine basınız.

aliexpress-kargo-takip-sorgulama

Açılan sayfada kargonuzun hangi bölgeden hangi bölgeye geldiği yer alıyor. Kargonuzun son durumunu anlık olarak buradan Aliexpress kargo takip edebilirsiniz. Çin kargolarının bilgileri 3-7 gün arasında güncellendiği için endişe etmeyiniz.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi kargo Çinden – Türkiye’ye gelmiş. Araya yılbaşı ve tatiller girdiği için yaklaşık 2 ay süre içinde gelmiştir.

aliexpress-kargo-takip-standard-sonuc

Aliexpress Standard Shipping kargosu Aliexpress bünyesinden olduğu için geç gelmesi normaldir.Özel bir şirket olmadığı için yoğunlukları fazladır ve gönderimi yavaş olabilir. İsterseniz Türkiye’ye özel Turkey Post kargo firmasını da kullanabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.