Take a fresh look at your lifestyle.

Singapore Post Kargo Takip Resimli

0 706

Singapore Post  yurt dışı alışveriş sitelerinde Aliexpress, Amazon, Alibaba kullanılan bir kargo firmasıdır. Güvenilirliği oldukça yüksek tutan bu şirket bir çok ödül alarak kalitesini korumaktadır.

Bu kargo firması özellikle elektronik aletler ve pahalı ürünlerde karşımıza çıkmaktadır. Genellikle 1-2 dolar ücret karşılığında ürünlerinizde bu kargo firmasını kullanabilirsiniz.Ucuz ürünlerde kargo firması ücret alırken, 10 dolar üstü ürünlerde kargo firması ücretsiz olarak karşınıza çıkmaktadır. China post ve Standart Shipping kargoları kadar popüler olmasa da Türkiyede bir çok kişi bu kargo firma firmasını kullanmaktadır.

Singapore Post Nedir ?

Singapore Post 13 Mayıs 2003 SGX-ST Ana Yönetim Kurulu listeye girdi. Şirket ilk kuruldu yıldan itibaren bir çok ödül alarak kalitesini korumaktadır. Universal Postal Union tarafından 2001 yılından bu yana 11 yıl boyunca Kooperatif Sertifikasyon Altın Seviye Ödülünü alan tek şirkettir.SIAS Yatırımcı Seçimi Ödülleri’nde altıncı yıl için “En Şeffaf Firma Ödülü 2011” ödülüne layık görüldü.

Singapore Post Kargoyu Kullanmak ?

Aliexpress Türkçe sitesinde Singapore Post kargosunu kullanmak için ufak bir ücret ödemek durumdan kalabilirsiniz.Örneğin 4 dolarlık bir ürün almak istediğinizde 2 dolar bir kargo fiyatı istenirken 15 dolar bir üründe ücretsiz olarak seçebilirsiniz.

singapore post kargo takip

Benzer Yazılar

Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi 4.5 dolarlık bir üründe 2.87 dolar kargo ücreti çıkmıştır. Singapore Post’u seçtiğiniz taktirde 25-46 gün arasında ürünlerini gönderiyor.

Singapore Post Teslimat Süresi ?

Singapore Post ile aldığınız ürün genellikle 2-3 gün arasında kargo firmasına verilmektedir. Kargo firması aldığınız ürünü genellikle 15-60 gün arasında Türkiye’ye getirip PTT kargoya teslim etmektedir. Bazı sebeplerden (Çin tatilleri, mağazanın ürünün geç teslim etmesi) sebeplerden ürün 60 güne kadar süresi uzamaktadır.

Singapore Post Kargo Takibi yapmak ?

Singapore Post ile aldığınız bir ürünü Aliexpress kargo takip yapmak için öncelikle Aliexpress sitesinden kargo takip numaranızı öğrenmelisiniz. Eğer alışveriş yaptığınız site  Alibaba, Gearbest gibi siteler ise siparişlerim bölümününden kargo takip numaranızı öğrenebilirsiniz.

Öncelikle Singapore Post sitesine giriyoruz. Ekranın hemen sağ  tarafında açılır bir menü gelecektir. Burada Track İtems yazan yerine “Kargo takip Numaranızı” giriniz. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi Check İtem Status düğmesine basarak kargo takibini yapabilirsiniz.

aliexpress kargo takip singapore

Singapore Post hakkında sorularınızı bize göndererek 7/24 editörlerimiz tarafından cevap alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.