Take a fresh look at your lifestyle.

Instagram’a Alışveriş Özelliği geliyor

0 105

Instagram’a Alışveriş Özelliği Geliyor

Yaklaşık 6 yıl önce kurulan, fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram da diğer sosyal medya araçlarında da olduğu gibi bize de bir şeyler satmak için yeni özellikler getiriyor. Bu uygulama yıllar içerisinde gelişip değişerek büyüdü ve en sonunda Facebook tarafından 2012 yılında satın alındı. Bir süre önce reklam içerikli görselleri devreye alarak para kazanmaya başlayan Instagram şimdilerdeyse uygulamaya yeni gelir kapıları eklemenin peşinde…

Benzer Yazılar

Artık bir şeyler satın almak daha kolay

Instagram da birkaç yıldır, ürünlerini satmak isteyen bütün işletmelerin favori reklam araçlarından birisi. İnsanlar sizin görsellerinizin üstüne tıklayarak bir internet sitesine erişemiyorlar. Bunun için ya profillerin “bio” kısmına gitmeleri ya da yazılan linki kopyalayıp yapıştırmaları gerekiyor.

Instagram, yeni geliştirdiği özellik direkt olarak fotoğraflar üstünden satış yapmayı planlıyor. Eğer profil sahibi özelliği etkinleştirdiyse, fotoğrafın sol alt köşesinde beyaz bir simge belirecek, eğer isterseniz de uygulamadan çıkış yapmadan ürünü satan web sitesine girebileceksiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.