Take a fresh look at your lifestyle.

China Post Registered Air Mail Kargo Takip

0 1.135

China Post Registered Air Mail kargo firmasını genellikle yurt dışı alışveriş siteleri kullanmaktadır.

Aliexpress, Gearbest, Amazon gibi yurt dışı alışveriş sitelerinden ürün alırken karşınıza China Post Registered Air Mail firması çıkmaktadır.Bu firma Çin de faaliyet gösteren Devlet Posta şirketidir. Genellikle ücretsiz olarak gönderim yapan bu kargo şirketini alışverişlerinizde kullanmanızda herhangi bir sıkıntı olmamaktadır.

China Post Registered Air Mail Kargo Süresi

Bizimde önerdiğimiz bu kargo firması diğer kargo şirketlerine göre biraz daha hızlı gönderim yapmaktadır. Yurt dışından alışveriş yaptığınızda bir ürünü mağaza 7 gün içerisinde kargo firmasına teslim etmektedir. Eğer Çin’de resmi bir tatile gelmediğiniz takdirde ürün size 20-45 gün arasında ulaşmaktadır. Bu sürenin uzaması veya kısalması mağazanın kargoya verme süresi ve Çin resmi tatilleri etkilemektedir. Mağaza ile  iletişime geçerek kargoya verilme sürecini hızlandırabilirsiniz.

Kargo firmanız ne kadar hızlı olursa olsun bazı sebeplerden ürün elinize geç ulaşabilir.Bunlar: gümrükte ürünün takılması, kargonuzun kit incelemesine gönderilmesi,yerel kargo şirketinin geç gönderim yapması veya kargo firmasının doğru adresi bulması gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Tellhco Survey

China Post Registered Air Mail Aliexpress kargo takip yapmak için bir kaç site vardır.Bunlardan en bilinir olan  17track resmi kargo takip sitesidir. Eğer 17track sitesinden kargo takibi yapmak isterseniz öncelikle 17track kargo takip yazımızı okuyunuz.

China Post Registered Air Mail Kargo takibi yapmak

Benzer Yazılar

Alışveriş yaptığımız web sitesinden kargo takip numarımızı öğreniyoruz.Daha sonra http://track-chinapost.com/ resmi web sitesine giriyoruz.

Aşağıdaki resimdeki kırmızı kutuda belirttiğim alana kargo takip kodumuzu yazıyoruz.Daha sonra sağ tarafında bulunan Start Tracking butonuna tıklıyoruz.

aliexpress kargo takip

Açılan ekranda tekrar Click to Track butonuna tıklayınız.

aliexpress kargo takip

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kargo takip hareketlerini görebileceğiniz bir sayfa açılacaktır.Burada aldığınız ürünün şuan nerede ve hangi saatte işleme alındığını öğrenebilirsiniz. Yurt dışında alışveriş yapanların bildiği gibi kargo hareketleri hemen sisteme yansımamaktadır. Kargo hareketleri en fazla 1 hafta içinde sisteme yansıyor. Bu yüzden kargo hareketlerinde lütfen endişe etmeyiniz.

Burada yer alan bilgiler sadece yurt dışı ülkeleri için geçerlidir. Aldığınız ürün Türkiye sınırları içerisinde PTT kargoya teslim edileceği için sistemde göremezsiniz. Yurt içinde kargo takibi  yapmak için PTT sitesini kullanmanız gereklidir.  PTT kargo takip yazımızı inceleyerek sizde kolaylıkla kargonuzu takip edebilirsiniz.

china post aliexpress kargo takip

Aliexpress kargo takip yapmak ile ilgili tüm sorularınızı bize göndererek 7/24 saat editörlerimizden güvenilir cevaplarınızı alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.