Take a fresh look at your lifestyle.

Aliexpress Türkçe Bilgilendirme

0 269

Yurt dışından alışveriş yapmadı iseniz Aliexpress Türkçe bilgilendirme adımlarını okuyunuz.

Aliexpressten beğendiğiniz ürünleri bulabilirsiniz, mağaza puanını ve yorumlarını okumayı unutmayınız. Yorumlarda kullanıcıların resimleri sizler için bir görüş sunacaktır. Bundan sonra almak istediğiniz ürünün özelliklerini tek tek okuyunuz ve internette bir araştırma yapabilirsiniz. Aklınızda herhangi bir soru kalırsa bizimle veya Mağaza ile iletişime geçebilirsiniz.

Aliexprest Türkçe sitesinden alışveriş yapmak için öncelikle bir hesabınız olması gerekmektedir. Ziyaretçilerin alışveriş yapmak gibi bir sistemleri yoktur. Öncelikle bir bir hesabınız yoksa Aliexpress üye olmak resimli yazımızı okuyabilirsiniz. Daha basit hesap açmak için sosyal medya hesaplarınızıda kullanabilirsiniz. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra Alipay, Mastercard veya Visa kartlarınız ile ödeme yapabilirsiniz. Satın aldığınız ürünleri Aliexpress kargo takip yazılarımızda verdiğimiz siteler üzerinden takip edebilirsiniz.

Aliexpress 5 Koruma Yöntemi

Ödeme Koruması : Satın alırken ödedeğiniz ücretler,siz ürünü onaylayana kadar mağazaya aktarılmamaktadır. Aldığınız ürünler hasarlı veya elinize ulaşmadığı takdirde Aliexpress’ten paranızı geri iade isteyebilirsiniz. Aldığınız ürün size ulaştı ödemeyi tamamlamak istediğiniz zaman “Siparişler” bölümünden “Comfirm Goods Received” butonuna tıklayarak tamamlayabilirsiniz. Sistem tarafından ürünün ücreti 60 gün sonra otomatik olarak onaylanır, siz herhangi bir müdahale etmezseniz. Siparişlerinizi tamamlasanız bile 10 gün Open Dispute açma yetkiniz vardır.

Herhangi bir ödeme yönteminde sıkıntı yaşarsanız Aliexpress Destek birimi ile iletişime geçebilirsiniz. 24 saat içinde ticketlerinize çözüm sunulacaktır.

Gizlilik Koruması : Aliexpress sistemi güvenilir bir sistemi vardır. Herhangi bir ödeme yönteminde bilgilerinizi hiçbir şekilde kimse göremez. Aliexpress resmi çalışanları herhangi bir sebepten dolayı kredi kartlarını istemez.

Doğruluk Koruması : Aliexpresste binlerce mağaza vardır. Bu mağazalarda alışveriş yapan yaklaşık 50 milyon kişi siteye giriş yapmaktadır. Aliexpress sitesinden almak istediğiniz bir ürün kesinlikle doğru bilgileri içermektedir. Eğer doğruluğundan şüphe duyulan ürünleri destek ekibine bildirebilirsiniz.

Aliexpress sisteminde satıcı ürünün orjinal olduğunu kanıtlayamazsa alıcılara iki katı kadar ödeme yapmak zorundadır.

Sevkiyat Koruması : Aliexpress’te herhangi bir ürün için kargo süresi 60 gün ile sınırlandırılmıştır. Eğer ürün 60 gün icinde size ulaşmadıysa sistem tarafından Tam ücret iadesi yapılmaktadır. Ürün sizin hatalı adres vermeniz gibi sebeplerden ulaşmadıysa ücret iadesi kesinlikle yapılmamaktadır. Eğer mağazanın dışında gerçekleşen olaylar oldu ise Aliexpress tarafından birkaç gün daha sizden müsade istenir ve ürünün kargo süresi uzatılabilir.

Alacağınız ürün size ulaşmadı ise hemen Dispute açmayınız. Öncelikle mağazaya durumu bildirerek yardım talep ediniz. Mağaza size tekrar ürün gönderimi veya kargo durumunu açıklayabilir. Net bir cevap alamadığınız takdirde Aliexpress Türkçe Open Dispute açabilirsiniz.

Geri Ödeme Koruması : Eğer ürünü satın aldıysanız ve memnun kalmazsanız ürünü iade edebilirsiniz. Türkiye şartlarında geri iade üründen daha pahalı olduğu için önermiyoruz.

 Alıcı Koruma Süresi : Yurtdışında alışveriş yapanların her zaman bir kaç soruları olmuştur. Aliexpress te Dispute olayını bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Öncelikle aldığınız ürün için satıcıya başvurmanız ve anlaşmazlık açmanız gerekiyor. Eğer anlaşmazlıktan bir sonuç çıkmazsa 15 gün sonra Aliexpress devreye giriyor ve bir hak talep edebilirsiniz.

Anlaşmazlık Açmak

Aliexpress Türkçe sitesinden hesabınıza giriş yapınız. My Orders (Siparişlerim) bölümüne tıklayınız. Anlaşmazlık açmak istediğiniz ürünün üstünde Open Dispute yazan yere tıklayınız. Formu detaylı bir şekilde doldurarak tamamlayınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.