Take a fresh look at your lifestyle.

Aliexpress Sitesi Kimin?

0 539

En büyük yurt dışı alışveriş sitesinden biri olan Aliexpress Sitesi Kimin?  sorusunun cevabını bu yazımızda sizlere vereceğiz.

Bilindiği gibi yurt dışından alışveriş yapanlar genellikle Aliexpress Türkçe sitesini kullanıyor. Aliexpress yıllık 1 milyondan fazla sipariş almaktadır. Peki hiç düşündünüz mü Aliexpress Sitesi Kimin ?

Benzer Yazılar

Aliexpress Merkezi Çin’de olan Alibaba şirketinin bir girişimidir. Jack Ma tarafından kurulan bu site A’dan Z’ye binlerce çeşit ürünleri sizlere sunmaktadır. Mağaza sistemi şeklinde çalışan bu sitede güvenilirlik ön plandadır.

Aliexpress Sitesi Kimin?

Aliexpress sitesi 26 Nisan 2010 yılında Jack Ma tarafından sunulan bir girişimdir. Alibaba tarafından desteklenen bu site farklı şekilde hizmet etse de aynı amaca çalışmaktadır.

Aliexpress vs Alibaba

Alibaba ve Aliexpress Jack Ma tarafından kurulmuş, Alibaba Group bünyesinden yer alan 2 farklı alışveriş sitesidir. Türkiyede daha çok alışveriş olarak Aliexpress tercih edilirken, büyük şirketler Alibaba ile çalışmaktadır.

Alibaba çalışma şekli toplu satışa dayanmaktadır.Bir ürün alırken bazı mağazalar hariç en az 100 ürün alım şartı vardır. Alibaba’nın en büyük görevi Alıcı ile Satıcıları tanıştırmaktır. Alibaba sitesi üzerinden alışveriş yapmak için mağaza ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Alibaba herhangi bir ücret ödemelerini üstlenmemektedir. Alibaba sadece aracı görevinde bulunmaktadır.

Aliexpress çalışma şekli perakende sistemine dayanmaktadır. Aliexpress sitesinde depo şeklinde bir çalışma bulunmaktadır. Aliexpress üzerinde belirli şartlardan geçmiş mağazalar ürünlerini koyabilir. Bu mağazaların güvenilirlikleri Aliexpress tarafından sağlanmaktadır. Eğer almak istediğiniz bir ürün varsa Aliexpress sitesinden alabilirsiniz. Ödemeyi Aliexpress tarafından yaptıktan sonra ürün elinize geçene kadar hiçbir şekilde mağazaya ödeme geçmemektedir. Bu ödemenin mağazaya geçmesi için ürünü onaylamanız gerekmektedir.

Aliexpress Sitesi Güvenilir mi ? 

Aliexpress sitesi kesinlikle güvenilir bir yurt dışı alışveriş sitesidir. Bu site üzerinden yapılan alışverişler koşulsuz şartsız iade edilebilir. Eğer bir ürünü aldığınız memnun kalmadınız geri gönderebilirsiniz. Türkiye şartlarında ürünü geri gönderimleri pahalı olduğu için genellikle tavsiye etmiyoruz. Eğer aldığınız ürün bozuk,kırık veya gelmedi ise bunu Aliexpress sitesine bildirerek para iadesi isteyebilirsiniz. İsterseniz Aliexpress sitesini devreye sokmadan mağaza ile iletişime geçerek durumu bildirin ve tekrar ürün gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.