Take a fresh look at your lifestyle.

Aliexpress Resimli Ürün Arama

0 521

Aliexpress Resimli Ürün Arama özelliği alışveriş yapanlar için en çok kullanılan özelliktir.

Yurtdışı ürün alışveriş sitelerinin en büyüğü Aliexpress Türkçe sitesidir. Aliexpress 1 ayda yaklaşık 1 milyon ürün satılmaktadır.Çalışma sistemi n11,gittigidiyor gibi mağaza sistemine dayanan site güvenirliği üst düzeyde tutmaktadır.

Aliexpress Resimli Ürün Arama nedir ?

Aliexpress için özel olarak geliştirilmiş arama özelliğidir. İnstgram, Facebook veya Google’da beğendiğiniz bir ürün var. Bu ürünün ismini ve fiyatını bilmiyorsunuz. Gelişmiş arama sistemini kullanarak ürünün ismini ve fiyatlarını bulabilirsiniz.

Aliexpress Resimli Ürün Arama Nasıl Kullanılır ?

Aliexpress resimli ürün arama için bir çok farklı seçenek vardır.Bunlar;

Mobil Uygulamadan Resimli Arama Yapmak

Aliexpress Türkçe uygulamasını Android veya Ois telefonunuza yükleyiniz.

Benzer Yazılar

Uygulamayı açınız.Üst kısımda ürün arama yerinin hemen sağında resim yükleme düğmesini tıklayınız.( Aşağıdaki resimde ok ile gösterilen yer )

aliexpress-resimli-urun-arama-yapmak

 

Açılan ekranda isterseniz telefonunuzdaki görselden arama yapabilirsiniz.İsterseniz QR kod ile de arama yapabilirsiniz.Biz sağ altta(resimde saat görünen kısım)  fotoğraflarımız bölümüne tıklayarak aramak istediğimiz ürünü seçiyoruz.

 

aliexpress-resimli-urun-arama-fotoSeçilen ürün resmi, Aliexpress mobil uygulama sayesinde sistemde taranarak karşınıza ürünü getirecektir.

aliexpress-resimli-urun-arama3

Resmini yüklediğimiz ürünün aynısını veya çok benzeyenleri listede sıralanacaktır.Listeden mağazanın güvenilirliğine ve kargo fiyatlarına kesinlikle göz atmanız gerekmektedir. Bazı ürünler 5$ iken kargo ücreti 3 dolar olabiliyor. Toplam 8 dolar ödeyerek ürünü satın alabilirsiniz.

aliexpress-resimli-urun-arama4

Seçtiğiniz ürüne tıklayınız.Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi ürün sayfası gelecektir.Buradan ürünün sipariş sayısını, ürünün fiyatını , ürünün kargo ücretini , ürünü hangi kargo ile sipariş verebileceğinizi, ürünün yorumlarını görebilirsiniz. Almak istediğinizde “Sepete Ekle” direk almak isterseniz “Satın Al” düğmesine basarak ödeme sayfasına geçebilirsiniz.

aliexpress-urun-satin-almak

Aliexpress Resimli Ürün Arama yaptıktan sonra almak istediğiniz ürünün mutlaka yorumlarına bakınız. Bu yorumlarda mağazanın kalitesini, ürünün durumunu öğrenebilirsiniz. Türkiye’ den alışveriş yapanlar var ise Gümrüğe takılmadan geçtiğini görebilirsiniz. Alacağınız ürünün mutlaka %95 mağaza puanın üstünde olmasına özen gösteriniz. Düşük puanlı mağazalar kargonuzu geç gönderebilir yada farklı kargo takip numarası gönderebilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak için mutlaka güvenilir ve satışı yüksek mağazaları tercih ediniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.