Take a fresh look at your lifestyle.

Aliexpress Kargo Ücreti

0 2.103

 Aliexpress Kargo Ücreti bazı ürünlerde 1 dolar iken bazı ürünlerde 50 dolar olabilir.

Yurt dışı alışveriş sitelerinin en büyüğü olan Aliexpress sitesi Jack Ma tarafından kurulmuştur. Sitede onlarca kategori ve binlerce ürün vardır.Bu ürünleri Türkiye’de 10-20 tl ye bulunurken Aliexpress Türkçe sitesinde 1-2 tl ye bulmak mümkündür. Bu ürünleri alırken en büyük sorun karşınıza çıkan Aliexpress Kargo ücreti olmuştur.

Aliexpress sitesinde alışveriş yaparken karşınıza birden fazla kargo firması çıkmaktadır. Bunlardan en popüler olanları Turkey Post,  China Post, Singapore Post’dur. Bazı ürünlerde bu kargo firmaları ücretsiz gönderim yaparken,bazı durumlarda kargo firması ücretli olarak gönderim yapmaktadır. Bunlar mağazanın ve kargo şirketlerinin arasındaki antlaşmaya bağlıdır.

Aliexpress Kargo ücreti ödemek

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi 14 dolarlık bir hafıza kartı seçtik.Karşımızı 4 adet kargo firması çıktı.Bunlar :

  1. Special Line – Yw firması 15-60 gün arasında – Ücretsiz kargo – Takip Numarası vermiyor
  2. China Post 24-37 gün de – 0.32 dolar kargo ücreti – Takip numaralı
  3. Aliexpress Standard 20-31 0-51 dolar kargo ücreti – Takip numaralı
  4. EMS 18-33 günde – 50.20 dolar kargo ücreti – takip numaralı
Benzer Yazılar

aliexpress kargo ücreti

Special Line- YW Resimde görüldüğü gibi ücretsiz kargo şeklinde gönderen tek kargo  firmasıdır. Ücretsiz olduğu için biraz uzun kargo süresi verilmiştir. Takipsiz kargo olduğu için önermiyoruz.

China post Air Mail kargo ile alacaksınız ürün bedeli olarak 14 dolar + 0.32 ile almanız gerekmektedir. Ayrıca takip kargo şeklinde gönderildiği için seçebilirsiniz.

Aliexpress Standart Shipping bu kargo firması ile ürününüzün gelmesini istiyorsanız 14dolar + 0.51 dolar ödeme yapmanız gerekmektedir. Takipli kargo olduğu için tavsiye ederiz.

EMS bu kargoyu seçtiğinizde 14 dolar + 50.20 dolar gibi yüksek bir fiyat vermek zorundasınız. Alacağınız ürün cok cok acil değilse kesinlikle böyle yüksek fiyatlı kargo ile çalışmayınız. Çünkü  ürün fiyatının 3 katı kargo ücreti istenmektedir.

Aliexpress Kargo firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Aliexpress Kargo firması seçerken Aliexpress kargo ücreti nin çok fazla olmamasına dikkat ediniz..Eğer ücretsiz kargolar varsa tavsiyemiz ilk önce bunları seçmeniz.Eğer ücretsiz kargo firmaları arasında güzel bir firma bulamazsanız ücretli kargolara göz atınız. Ücretsiz takipsiz kargo firmaları yerine Ücretsiz takipli kargo firmaları ile çalışmaya özen gösteriniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.