Take a fresh look at your lifestyle.

Aliexpress Ayakkabı Almak

0 1.088
Türkiyedeki alışveriş severlerin en çok kullandığı kategori şüphesiz Aliexpress  Ayakkabı bölümüdür.

Bayanların ayakkabı tutkusu sayesinde en çok Bayan Aliexpress Ayakkabı ürünleri satılmaktadır. Erkeklerin genelde en nadir uğradıkları bu kategoride çocuk ayakkabıları ikinci sırada yer almaktadır. En çok 5 dolar ile 50 dolar arasındaki ürünlerin satılmaktadır.

Aliexpress Ayakkabı bölümünde Çin ayakkabıları yer almaktadır. Bu ürünler kesinlikle replika değildir orjinal Çin ürünleridir. Gelirin düşük ve malzemenin bol olması sebebiyle bu ürünler çok düşük bir fiyatlara satılmaktadır. 100 TL ye Türkiye’de bulabileceğiniz bi spor ayakkabıyı aynı kalitede 30 TL ye Çin’den getirtebilirsiniz.

Aliexpress Ayakkabı Gümrük Sorunu

Her ürünün olduğu gibi Aliexpress’ten Ayakkabı aldığınız zaman gümrüğe takılma sorunu olabiliyor. Ürün kutusunda veya Xray cihazlarında bir güven teşkil ettiği zaman kutu açılır ve incelenir. Açılma ücreti olarak size yaklaşık 5 TL vergi kesilebilir. Eğer aldığınız ürün vergi sınırı (yakında 22 euro olacak) geçtiği zaman %18 veya %20 vergi ödersiniz. Böyle durumlarla karşılaşmamak için ucuz ürün almayı tavsiye ederiz.

Aldığınız ürün 50 dolarlık bir ayakkabı ama siz faturaya yasal olmayan şekilde 15 dolar yazdırdınız. Bu ayakkabı gümrük memurları tarafından yakalanırsa sizden ürünün faturası istenebilir. Faturada 50 dolar yazdığı için vergiye girersiniz.

 

Benzer Yazılar

Aliexpress Kadın Ayakkabı Numaraları

Bilindiği gibi Türkiye ve Yurtdışı ayakkabı aralarından numara farkları oluşmuştur. Bazı ülkelerden aldığınız ayakkabılar bol gelirken,bazı ülkelerden gelen ayakkabı ile ayağınızı küçük gelmektedir. Avrupa Asya Amerika Çin ülkelerine göre ayakkabı numaraları değişmektedir.

www.tellhco.com

Aşağıdaki resimde size Amerika ve Avrupa ayakkabı numaralarını listeledik. Bu numaralara göre ayağınıza uyan ayakkabıyı alınız.

kadin-ayakkabi-numaralariAliexpressten aldığınız ayakkabı isterseniz 17track sitesinden kargo takibi yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.