Take a fresh look at your lifestyle.

Alibaba Sitesinin Sahibi

0 358

Alibaba Sitesinin Sahibi Alibaba Group’un kurucusu Jack Ma’dır

Yurtdışından toplu alışveriş yapanların ilk tercih ettikleri site Alibaba.com’dur. En çok merak edilen soru Alibaba ve Aliexpress Türkçe sitesinin sahibi kimdir ?

Alibaba Sitesinin Sahibi kimdir ?

Benzer Yazılar

Aylık 1 milyondan üstü sipariş alan Alibaba.com sitesinin kurucusu Jack Ma‘dır. Jack Ma yoğun tempo hayatı sebebiyle CEO görevini bir süre önce bırakıp yönetim kurulunda çalışmaktadır. Geçtiğimiz yıl Çin Devletinin en zengin adamı seçilen Ma bir kültür-sanat aileden doğmuştur.  Annesi ve babası sanatçı olan Ma’nın kötü bir öğrencilik hayatı geçmiştir. Yeteneği olmayan ama her zaman azimli olan Ma ingilizce öğretmenliğini derece alarak bitirmiştir. İlk iş yerinde 12 dolar maaş alarak çalışma hayatına giriş yapmıştır. Bir süre sonra Çinli iş adamlara siteler tasarlayarak geçimini devam ettirmiştir. China Yellowpages adında bir ilk Çin e-ticaret sitesi açarak adını duyurmayı başarmıştır.

Alibaba İsmi Nereden Geliyor 

Jack Ma, Alibaba sitesini kurmadan önce ABD yi ziyaret etmiş ve birtakım notlar almıştır.Alibaba ismi ABD’de bulunmuştur. Bir sitenin global olması için isminin herkes tarafından bilinmesi gerektiğini düşünerek bir isim arayışına girmiştir.ABD de bir cafede otururken site ismi olarak Ali Baba ismi aklına gelmiştir ve etrafındakilere Alibaba nedir,bilen varmı ? diye sormuştur. Etrafındaki insanlar alibabayı bildiklerini görünce bu isimde karar kılmıştır ve büyük projesinin ismi Alibaba olmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.