Take a fresh look at your lifestyle.

2018 Yurtdışı Gümrüksüz Ürün Getirme

Yurtdışı Gümrüksüz Ürün Getirme

2 7.470

Yurtdışı Gümrüksüz Ürün Getirme limiti yakında 22 euro olacaktır.

Yurtdışından alışveriş yapanların en büyük sorunu siparişinizin gümrük limite takılmasıdır.Gümrük limitleri Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 4458 sayılı Gümrük Kanunu’nun 167. maddesinde belirtilmektedir. Aliexpress, Amazon, Gearbest, gibi yurtdışı alışveriş sitelerinden aldığınız ürün gümrük limitin aştığı takdirde gümrüktetakılacaktır ve ücret ödemeniz gerekmektedir.

2018 Yurtdışı Gümrüksüz Ürün Getirme Sınırı

Yurtdışından aldığınız ürünler için 30 Euro olan sınır 2018 yılında 22 Euro‘ya düşürülecektir.Aldığınız ürün 22 Euro aşmadığı takdirde herhangi bir ücret ödemesi talep edilemez. 22 Euro üstü ürünler için Avrupa birliğine üye ülkeler için %18, diğer ülkeler içinde %20 vergi ödemek durumundasınız.

Alacağınız ürün 10 Euro ama yasaklı ürün ise kesinlikle gümrükten geçmez. Alacağınız ürünlerin yasaklı olup olmamasına dikkat ediniz. Sipariş vermeden önce 2018 Yurtdışı Gümrük Yasaklı Ürünler yazımızdaki ürünleri inceleyiniz.

Kargo fiyatları dahil mi ?

.Aldığınız ürünün kargo fiyatları kesinlikle bu limitlerin dışında kalmaktadır. Alacağınız ürün 22 Euro altı ise kargo fiyatı 10 Euro olsa bile gümrüğünüz hiçbir şekilde gümrüğe takılmayacaktır.

Gümrüğe Takılma

Benzer Yazılar

Aldığınız ürün 22 Euro üstü ise ama satıcı size ürünün fiyatını düşürerek gönderdiği takdirde ürün gümrükten geçebilir. Böyle bir durumda yasal olmayan bir şekilde ürünü geçirmiş olursunuz. Bu kesinlikle bir çözüm değildir. Bazı durumlarda 10 Euro yazan ürünler Gümrük kontrollerinde açılarak inceleniyor ve ürünün gerçek fiyatının üstünde olduğu söylenebilir. Böyle durumlarda hem kargo açma bedeli hemde gerçek ürünün vergisini ödemek durumda karşılaşabilirsiniz. Bizler kesinlikle böyle hilelere başvurmanızı önermiyoruz, verginiz çıkarsa ödemenizi tavsiye ederiz.

Üst Sınır Nedir ?

Yurtdışından alabileceğiniz bir ürünün altı sınırı yokken üst sınırı vardır. Almak istediğiniz bir ürün 1500 euro üstü ise kesinlikle gümrükte takılacaktır. 1500 euro altı ürünler vergisini ödedediğiniz takdirde ürünü alabilirsiniz.

1500 Euro üstü ürün getirmek için Gümrük Müşavirlikleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Alacağınız ürünün 30 kg altı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ürün 30 kg üstü ise gümrük tarafından sıkıntı çıkmaktadır.

Gümrüklerin nerede bulunur ?

 • Deniz limanları
 • Havalimanları
 • Sınır kapıları

Gümrük noktalarından gümrük vergisi eklenen ürünler maliyetleri arttığı için pahalı satılmaktadır. Gümrük vergisi dahil olan ürünler bazen ürünün maliyetinden pahalıdır.

Devletler vatandaşlarımız için gümrüksüz alışveriş yapmaları için gümrük noktalarına gümrük işlemi yapılmamış ürünlerin satılabileceği bölgeleri koymuştur.

2 Yorumlar
 1. Cenq diyor

  peki ya dolar olarak limit nedir?

  1. admin diyor

   30 euro = kac dolar ediyorsa 😀

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.